Yüksek Alaka neden var?

Tüm zamanların en iyi bilim kurgu yazıcısı Jule Verne'ün evinde 50.000 kitaplık bir kütüphane olduğu biliniyor. Bu noktada, Jule Verne'ün biraz İngilizce dışında Fransızca'dan başka bir dil bilmediği konusu devreye giriyor, bu da Jule Verne'ün yazdığı bilimin Fransızca'da olduğunun göstergesi, her şeyi Fransızca bulmak mümkün. Fransa'da ünlü kitapçılara gittiğinizde; örneğin Fiji yemekleri kitabı bulmak oldukça normal. Fransa'da birisi Fiji yemeklerini merak ediyor, araştırıyor, uzmanı oluyor, kitabını yazıyor, bir yayınevi kitabı basıyor ve bu satın alınıyor. Türkiye'de eksik olan şey budur. Bu noktada birilerinin bazı konularda fikir belirtmesi gerektiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla birçok kategoride fikir beyan etmek için bir aracı olarak ortaya çıktık.

Yüksek Alaka nedir?

Yüksek Alaka; siyaset, felsefe, edebiyat, bilim, din, tarih alanlarında yazılar yayınlayan; bunları yaparken tamamen objektif ve realist bir yol kullanan, herhangi bir ideolojiyi savunmayan bir ekiptir. Tamamen bağımsız bir oluşumdur. Herhangi bir kurum veya kuruluş adına anlatmaz. 

“Uçamıyorsan, koş; koşamıyorsan, yürü. Eğer yürüyemiyorsan, sürün; ama hareket etmeye devam et. Geleceğe ilerlemeyi sürdür.”

Martin Luther King

Geri Bildirim Gönder