Terra ve bayt sözcüklerinden aldık ismimizi: yeryüzü ve mevcut alfabelerin büyük bir çoğunluğunda tek bir karaktere tekabül eden veri boyutu olan bayt. Dijital dünyayla yerin kesişiminde, ikisine dair her şeyi bu dijital mecrada konu etmek derdimiz.

Gelecek kategorisinde en güncel bilim ve teknoloji haberlerine, kültür kategorisinde edebiyat ve her türlü sanat yazılarına, yaşam kategorisinde yeme-içme, sağlık, iyi yaşam, seyahat yazılarına ve haberlerine, düşünce kategorisinde günümüz sorunlarına eleştirel bir perspektiften bakan denemelere rastlayacaksınız.

https://terrabayt.com

Sevgili okurlarımız, içeriğimize göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü sizlere müteşekkiriz. Çeviri, redaksiyon, günlük haber takibi, podcast yayınları, röportajlar, hakemli dergilerde yayımlanmış araştırmaların ve bu araştırmaların üzerine çeşitli dillerde yazılmış haberlerin derlenerek sunulması gibi yoğun emek süreçleri içeren gönüllü yayıncılık işini layığıyla yürütebilmemiz için terrabayt'a maddi olarak katkıda bulunmak isterseniz çok seviniriz. 

 

Geri Bildirim Gönder