Tech Dergi Nedir?Tech Dergi, 29 Ağustos 2017’de geçmişten gelen deneyimleri ile artan gücü, bilgi ve birikimlerini birleştirilmesiyle yayın hayatına başladı. Yayın hayatına başladığı günden bugüne tamamen ücretsiz olarak, teknoloji haberleri, incelemeler, röportajlar, çeviriler ve rehberler gibi çok çeşitli içerikler üretmektedir. Instagram, Twitter, Facebook, Telegram Kanalı gibi sosyal medya platformlarıyla da yerli ve yabancı binlerce okura erişmektedir. Tech Dergi ile amacımız ülkemizdeki teknolojik gelişmeleri, dünyaya dünyadaki teknolojik gelişmeleri ise ülkemizdeki okurlara ulaştırmak. Ülkemizde ve dünyadaki teknolojik gelişmeleri ise sade ve anlaşılabilir bir dil ile okurlarımıza aktarmaya çalışıyoruz.Ne yapmak istiyoruzHayal olarak kalmasını istemediğimiz çok büyük planlarımız var. Tüm bu planlarımızı ise sizlerin destekleriyle gerçekleştirmek istiyoruz. Evet düşününce çok büyük gelebilecek fikirleri de listemizde göreceksiniz, fakat unutmayın ki el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok. Çok çalışma, çok zaman, çok maliyet ve çok güce ihtiyaç duyacağız. İnanıyoruz ki birlikte tüm bu çokları ortadan kaldırıp ülkemizin teknoloji alanındaki ilerlemelerini ayna gibi yansıtan bağımsız, teknoloji medyası olacağız.İşte sizlerle el ele vererek başarmak istediğimiz hayallerimizden bazıları:

İhtiyaç duyduğumuz ekipmanları edinmek.Stüdyo ortamının kurulması ve video içeriklere geçilmesi. (Aynı zamanda podcast ve diğer işitsel türler.)Ekibimizde bulunan arkadaşlarımızın emeklerinin karşılıklarını maddi olarak ödeyebilmek.Bu işi meslek olarak yapmak isteyen arkadaşlarımıza daha geniş eğitimler sağlamak.Yeni mezun, güncel bilgiyle dolu teknoloji mezunu arkadaşlarımızı istihdam edip, teknolojiden uzak vatandaşlarımız için teknoloji eğitimler düzenlemek. Mahalle ve köylerimizde teknolojiyi kullanmaktan çok üretmeye teşvik edecek atölyeler kurmak.Köy okullarında teknolojiyle henüz tanışamamış dostlarımıza teknolojiyi taşımak.Siber güvenlik ve sosyal medya kullanımına yönelik eğitimler düzenlemek.Startup ve girişimci ekiplerin seslerini duyurabilecekleri platformu oluşturmak.Başta İngilizce olmak üzere Fransızca, Almanca gibi dillerde de içerikler oluşturmak adına uluslararası ekipler kurmak.Ülkemiz genelindeki okullara Teknoloji derslerini kazandırmak.

Evet bu planlarımızı, hayallerimizi gerçekleştirmek için ciddi anlamda maddi desteğe ihtiyacımız. Gerçekçi olmak gerekirse de sizlerin desteği olmadan bu planlarımızın hiç birini gerçekleştirmemiz mümkün gözükmüyor. Ancak biliyoruz ki bizim hayallerimizle heyecanlanacak bir çok okurumuz var ve bu yolda emin adımlarla hep birlikte ilerleyeceğiz.Bilmelisiniz ki Tech Dergi projemizi devam edebilmemiz ve tam zamanlı mesleğimiz olarak yürütebilmemiz için sizin desteklerinize ihtiyacımız var. Yaptığımız reklam politikası değişikliğimizle google reklamlarına son verdik ve gelir ihtiyacımızı desteklerinizle karşılıyoruz. Teknolojiyi anlatabilmemizi sizler sağlayacaksınız ve hayallerimize adım adım ilerleyeceğiz.

Bilim gerçeği bilmektir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Geri Bildirim Gönder