Târih, kâinatın vicdânıdır.

Tarih-i Kadim; bilginin en değerli hazine olduğu ve yanlış bilginin, doğru bilgiden daha hızlı yayıldığı günümüz dünyasında sizlere objektif, doğru ve güvenilir bir tarih anlatımı yapmayı, bunun yanında sizleri tarihin az bilinen sayfalarında yolculuğa çıkarmayı amaç edinmiş, 6 üniversite öğrencisi tarafından yönetilen bir topluluktur. Paylaşımlarımızı; Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz.

http://www.tarihikadim.com/hakkimizda

Gelişim sürecimiz: 

*Ağustos 2015'de Blogger ve Facebook üzerinden yayına başladık.

*Mayıs 2017'de "www.tarihikadim.com" faaliyete geçti.

*Ocak 2018'de Kronik Kitap ve Timaş Yayınevi ile çalışma ortaklığında bulunmaya başladık.

*Ağustos 2018'de internet sitemiz 1.000.000 görüntülenmeye ulaştı.

*Eylül 2018'de Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından marka tescilimiz yapıldı.

*Ekim 2018'de, Tarih-i Kadim kitaplığının ilk çalışması olan ve Selçuklular, Eyyûbîler ve Bizans hakkında da önemli bilgiler içeren 41 Haçlı mektubunun çevirisini içeren "Denizaşırı Ülke'den Havadisler: Haçlıların Mektupları (1097-1252)" isimli eseri Kutlu Yayınevi destekli yayınladık.

*Ekim 2018'de ilk röportajımızı gerçekleştirdik. 

*Mart 2019'da 6. Uluslararası CNR Expo Kitap Fuarı'na katıldık.

*Nisan 2019 itibarıyla Facebook'ta 49.000, Twitter'da 29.000, Instagram'da 8900 ve Youtube'da 1800 takipçiye ulaşmış durumdayız. İnternet sitemiz aylık ortalama 60.000 defa görüntülenirken, dördüncü röportajımızı yayınlayıp, podcast içeriklerine başlamayı hedefliyoruz.

Ağustos 2015 tarihinde kurduğumuz topluluğumuz hızla büyümeye devam ederken takipçilerimizin bağışlarına ihtiyaç duymaktayız.

Bağışlarınızı nasıl değerlendireceğiz?

• İnternet sitemizin aktif kalabilmesi için gereken düzenli ödemeleri daha sağlıklı yapabileceğiz ve sitemizin bakımı için gereken program, vb. gereçlere daha rahat ulaşabileceğiz, bunun yanında daha profesyonel bir web arayüzünün geliştirilmesini sağlayabileceğiz.

• Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde düzenli olarak sponsorlu reklamlar vererek içeriklerimizden daha fazla kişinin haberdar olmasını sağlayabileceğiz. 

• Mobil uygulama, dergi, kitap, vb. yeni projeler için gereken bütçeyi sağlayabileceğiz.

• Kamera, mikrofon ve dekorasyon gibi eksikliklerimizi tamamladıktan sonra profesyonel stüdyo ortamında tarihe dair daha profesyonel videolar (sohbet, anlatı, röportaj, vb.) hazırlamaya başlayacağız ve mevcut içeriklerimizi geliştireceğiz.

• Daha fazla akademik kaynağa erişebilmemiz sonucunda düzenli olarak daha geniş içerikler oluşturabileceğiz.

• Aldığımız destekten ötürü bu işi hobi olmanın ötesine taşıyabilecek ve daha fazla vakit ayırabileceğiz.

Üreteceğimiz içeriklere desteklerinizi bekliyoruz.

Târih, kâinâtın vicdânıdır.

Objektif Tarihçilik

Tarihçiliğin çoğunlukla ideolojik çıkar uğruna yapıldığı bir ortamda, tozlu sayfalarda kalmış meseleleri politik çıkarlara dönüştürmeden, olduğu gibi ve karşılaştırmalı aktarmaya özen gösteriyoruz.

Akademik Hassasiyet

Yayınlarımızı yaparken, meslektaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalara saygı duyuyor ve kullandığımız içerikleri, hangi kaynaktan aldığımızı mutlaka belirtiyor; atladığımız ya da yanlışlık yaptığımız durumlarda uyarı dönüşlerini en hızlı ve ciddi şekilde dikkate alıyoruz.

Görsel Özen

"Tarih" algısının sıradan ve okuyucuyu uzaklaştıran bir estetik algısına sahip olduğu bir ortamda çalışmalarımızı yüksek estetik özen ile gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Geri Bildirim Gönder