Târih, kâinatın vicdânıdır.

Tarih-i Kadim; bilginin en değerli hazine olduğu ve yanlış bilginin, doğru bilgiden daha hızlı yayıldığı günümüz dünyasında sizlere doğru ve güvenilir bir tarih aktarımı yapmayı, sizleri tarihin az bilinen sayfalarında yolculuğa çıkarmayı amaç edinmiş bir markadır. Bunun yanında, farklı yaşlardan tarihseverlerin kendi içeriklerini etik değerler çerçevesinde sizlerle buluşturmayı da hedefler.

http://www.tarihikadim.com/hakkimizda

Bağışlarınızı nasıl değerlendireceğiz?

• İnternet sitemizin aktif kalabilmesi için gereken düzenli ödemeleri daha sağlıklı yapabileceğiz ve sitemizin bakımı için gereken program, vb. gereçlere daha rahat ulaşabileceğiz, bunun yanında daha profesyonel bir web arayüzünün geliştirilmesini sağlayabileceğiz.

• Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde düzenli olarak sponsorlu reklamlar vererek içeriklerimizden daha fazla kişinin haberdar olmasını sağlayabileceğiz. 

• Mobil uygulama, dergi, kitap, vb. yeni projeler için gereken bütçeyi sağlayabileceğiz.

• Kamera, mikrofon ve dekorasyon gibi eksikliklerimizi tamamladıktan sonra profesyonel stüdyo ortamında tarihe dair daha profesyonel videolar (sohbet, anlatı, röportaj, vb.) hazırlamaya başlayacağız ve mevcut içeriklerimizi geliştireceğiz.

• Daha fazla akademik kaynağa erişebilmemiz sonucunda düzenli olarak daha geniş içerikler oluşturabileceğiz.

• Aldığımız destekten ötürü bu işi hobi olmanın ötesine taşıyabilecek ve daha fazla vakit ayırabileceğiz.

Üreteceğimiz içeriklere desteklerinizi bekliyoruz.

Târih, kâinâtın vicdânıdır.

Objektif Tarihçilik

Tarihçiliğin çoğunlukla ideolojik çıkar uğruna yapıldığı bir ortamda, tozlu sayfalarda kalmış meseleleri politik çıkarlara dönüştürmeden, olduğu gibi ve karşılaştırmalı aktarmaya özen gösteriyoruz.

Akademik Hassasiyet

Yayınlarımızı yaparken, meslektaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalara saygı duyuyor ve kullandığımız içerikleri, hangi kaynaktan aldığımızı mutlaka belirtiyor; atladığımız ya da yanlışlık yaptığımız durumlarda uyarı dönüşlerini en hızlı ve ciddi şekilde dikkate alıyoruz.

Görsel Özen

"Tarih" algısının sıradan ve okuyucuyu uzaklaştıran bir estetik algısına sahip olduğu bir ortamda çalışmalarımızı yüksek estetik özen ile gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Geri Bildirim Gönder