Kilit Haber, 4 gencin kendilerinden büyük umut ve idealleriyle orta çıkardığı bir internet gazetesidir.

Gazeteciliğin hak ettiği değeri ve gazeteciliğin sorumluluğu olan kamuoyunu bilgilendirme görevini doğru ve yansız bir şekilde yerine getirebilmek adına kurulmuştur.

Hiçbir parti, kurum, kuruluş ya da herhangi bir siyasi ideolojiden medet ummadan, maddi ve manevi gücünü sadece gazeteciliğin sorumluluk bilincinden ve kendi imkanlarından alan Kilit Haber, bağımsız gazeteciliğin en genç temsilcisi olmak amacıyla doğdu.

***

Merhaba sevgili destekçimiz,

Kilit Haber, 4 genç gazeteci tarafından kuruldu. Yaklaşık 2 yıl üzerine düşünülen ve şekillendirilen bir proje olarak Kilit Haber, bağımsız ve özgür bir medya hayali neticesinde ortaya çıkmıştır.

Kilit Haber'i tamamen kendi tasarruflarımız ile kurduk. Çünkü biz özgür ve bağımsız bir medya oluşturmak istiyoruz.

Kilit Haber'i kurma aşamasında kendimize belirli ilkeler ve yayın politikaları belirledik. Toplumun hassasiyetine kesinlikle saygı duymayı öncelik haline getirdik. Her iş etik olmalıdır, dedik. Para kazanma uğruna değil, itibar uğruna çalışacağımızı söyledik.

Yaygın medyanın aksine bizler haber süzgeci yaparak, siz okuyucularımızın değerli zamanlarını kaliteli içerikler ile dolduruyoruz. Haberlerimizi sosyal medyadan çarpıtma olmadan veriyoruz. Başlıklarımız, spotlarımız, girişlerimiz tamamen haberin içeriğine yönelik... Sosyal medyadan haberleri başlık ve spot/giriş ile paylaşıyor ve sizlerin haberin tamamını okumasa bile fikir edinmesini sağlıyoruz.

Amacımız geleneksel haberciliğe karşı okuyucunun istediği haberciliği sunmak. Özgür ve bağımsız bir medyayı desteklemek ister misiniz? O zaman Kilit Haber'i sosyal medya hesaplarından takip ederek, desteğinizi gösterebilirsiniz... Yayınlarımızı kesintisiz sürdürebilmemiz için bizlere Kreosus üzerinden maddi destekte bulunabilirsiniz.

Gazetecilik, başkasının yayımlamak istemediğini yayımlamaktır. Onun dışında her şey halkla ilişkilerdir

George Orwell

Geri Bildirim Gönder