Fatih ben...

Yıllardır grafik tasarım ve fotoğrafçılık alanında bizlere dayatılan saçma sapan kurallardan bıkmış usanmış, vizyonsuz ve zevksiz para babalarının tüm kreatif alana sahip olmasından son derece rahatsızlık duyan ben.. 

Ben istiyorum ki artık söz sahibi para olmasın, fikirler olsun. Sanat kimin içindir ben bilmem, beni de ilgilendirmiyor. Benim için önemli olan şey; istediğim, hayal ettiğim tasarımları özgürce gerçekleştirebilmek. Özgür olursak daha güzel işler ortaya çıkacak eminim. Önce kendimden başlamalıydım bu özgürlükçülüğe...

Ne lazım? Bir takım cihazlar. Örneğin iyi bir bilgisayar ve tasarım için ek donanım cihazları. Bunlar olmazsa olmuyor mu ? Başlangıçta hayır gerek yok ancak 11 yıldır hayat mücadelesinin içinde bu ekipmanları temin edecek fırsatı yakalayamadım. Amacım, kendi fikirlerimi daha hızlı hayata geçirirken, bir taraftan saçma sapan verilen eğitimler ile insanların vakit kaybını önlemek. Yani bir eğitim sistemi tasarladım. Hayal gücünü aktarabilmek için gençlerin bazı eğitimlerden geçmesi gerekiyor ve ben onlara yol göstermek istiyorum. Mevcut hiçbir eğitimi beğenmiyorum, bu yüzden kendi sistemimi geliştirdim. Mevcut sistemde hiç kimse verimli yolu değil bir an önce parasını alıp geçme yolunu tercih ediyor. 

'' Ekipmanlarımı geliştirdikten sonra tasarladığım eğitim sistemi ile insanlara en verimli tasarım eğitimini vermek istiyorum. Tasarımlarımda daha hızlı sonuca ulaşmak, eğitimleri daha verimli sunabilmek için, tasarım üzerine donanım cihazlarına ihtiyacım var. Bunları tek başıma temin edebilmem mümkün değil. ''

Ayrıca;  -  imaarts ne ?  -  İmalı, hicivli işler yapmayı çok seviyorum. Aynı zamanda hayal gücümü zorlamayı da severim. Imaginative Arts (yaratıcı/hayal gücü kuvvetli sanatlar) ismini bulunca da bu hoşuma gitti. Kısaltmasını da sevince kullanmak istedim. 

Instagram / imaart.s

Geri Bildirim Gönder