Biz Kimiz, Neyiz?

Felsefe öğrenmek, felsefi metinler okumak fakat nereden, nasıl başlaması gerektiğini bilmeyenlerin dinlemesi ve entelektüel ilgilerini tatmin etmesi için hazırladığımız eşsiz bir podcast programıyız. 

Nasıl Olacak Bu İşler?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri olarak Felsefe Bölümü Lisans programını izleyerek göre geniş içerikli yayınlar hazırlamayı hedefliyoruz. Öncelikle başta felsefe tarihi olmak üzere 25 asırdan beri günümüze kadar uzanan felsefe disiplini ve bunu icra eden filozoflara ilişkin geniş içerikli temel bilgileri paylaşacağız. Böylelikle yayınlarımızı düzenli takip edip gerekli okumaları yapan dinleyicilerimizin felsefe konusunda konusunda yetkinliği lisans mezunu birine epey yakın olacaktır. Gerekli donanıma sahip dinleyicilerimizle artık günümüzün felsefe sorunları, gündelik yaşama ilişkin sorunlar ve hayatımızı nasıl yaşayabileceğimize ilişkin programlar yapmaya devam edeceğiz. 

Program içeriklerimizi web sayfamızdan, iTunes ve Google Podcast, Spotify, TuneIn radyosu ve YouTube üzerinden dinleyebilir ve program notlarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sayfamızı -henüz içeriği dar olmakla birlikte- bir felsefe sözlüğü ve başvuru kaynağı olarak da kullanabilirsiniz.

Destek Mazım Mı?

Gerekli kayıt donanım ve kaynak masraflarını kalıcı olarak halledebildik ama web sayfası ve podcastların yayınlandığı web server'i için yıllık ödemeler yapıyoruz. Bunun dışında standart bir wordpress sayfası kullanıyoruz ve sitemizi daha kullanışlı bir hale getirmek için tasarımcı desteğine ihtiyacımız var. Buradan gelecek ekonomik destekle veya takipçilerimizden gönüllü olarak gelecek destekle bunu halletmek istiyoruz. Kısaca programın sürdürülebilir ve ulaşılabilir olması için desteğe ihtiyacımız var. Belki de en önemli destek bizi sosyal medya hesaplarınızdan tavsiye edip paylaşmanızdır. Sizin bir zamanlar olduğunuz gibi bizden bihaber çok fazla insan var, kendi sosyal ağınızın bize çok yardımı olacaktır. 

Bilal v İlker

Dinliyorum, o halde varım

Geri Bildirim Gönder