Bizler fanzinlerin görünürlüğünü arttırmak ve birbirleriyle iletişim içerisinde olmaları için faaliyete geçmiş bir grup fanzin üreticisiyiz ve kolektif bir yapıda çalışmaktayız. Birlikteliğimiz gönüllülük esasına dayanmaktadır. 2015 yılından bu yana birçok etkinlikte yer aldık ve açtığımız fanzin masalarıyla Türkiye’de güncel olarak çıkan fanzinleri bir araya getirerek okurlara ulaştırdık. Düzenlediğimiz toplantılar ve söyleşileriyle fanzin olgusunu kişilerin bilgisine sunmayı ve okuma alışkanlıklarında yer edindirmeyi amaçlamaktayız. Ortaya konulan faaliyetler kâr amacıyla yapılmaz. 

Neler yapmaktayız?

Anlaştığımız mekanlara fanzin rafları koymakta ve güncellemesini üstlenmekteyiz. Yeni çıkan fanzinlerin bir çoğu Fanzin Apartmanı tarafından, gönderiler PDF'ler aracılıyla, burada çoğaltılmaktadır. 

fanzinapartmani.com sitesi üzerinden fanzinler hakkında haberler, etkinlik duyuruları ve ücretsiz PDF paylaşımları yapmaktayız. Bu site faaliyetlerini tamamen reklamsız gerçekleştirmekteyiz.

Site üzerindeki MEKANLAR bölümü üzerinden Türkiye'deki fanzinlere ev sahipliği yapan mekanların konumlarını paylaşarak ülkemizin her tarafında, fanzinlerin yaygınlaşmasını amaçlamaktayız.

Gerçekleştirdiğimiz fanzin etkinlikleri, açtığımız fanzin masalarıyla fanzinleri okurlarla buluşturmaktayız.

Youtube kanalımızda ve podcast yayını yapan platformlarda fanzinler hakkında yayınlar yapmaktayız.

Yurtdışı ve yurtiçindeki akademik çalışmalarda fanzin kültürü ve arşivlemeleri konusunda ortak çalışmalar yürütmekteyiz.

İzmir dışındaki fanzin raflarına yeni çıkan fanzinleri ulaştırarak, oralardaki fanzin hareketliliğini arttırma çabalamaktayız. 

Fanzin Yürüyor

Gönüllülük Esası

Fanzin Apartmanı'nda yer alan fanzinciler gönüllülük esası üzerinden faaliyet yürütmekte olup hiçbir kazanç beklentisi olmadan çalışmalarına devam etmektedir.

Kâr Amacı Yok

Fanzin Apartmanı (aynı fanzinlerde olması gerektiği gibi) hiçbir faaliyetinde kâr amacı gütmez ve gelir, reklam beklentisi üzerinden çalışmalarını şekillendirmez.

Fanzin Etiği

Fanzin Apartmanı fanzin olgusunda yer alan etik değerler üzerinden çalışmalarını kurgular. Yayıncılık piyasası ve onun dağıtım kanallarında yer almadan, özgür ve özgün yayıncılık değerlerine bağlı ilişkiler yürütür.

Geri Bildirim Gönder