Evrim Işığı ekibine destek olmak için “Destek Ol” butonuna tıklayabilirsiniz.

  Bizler evrim ışığı ekibi olarak, Türkiye’nin bilim okuryazarlığını arttırmayı ve ülkemizi bilimsel alanlarda kalkındırmayı amaçlarız. Bilim, sorular sormak ve bu soruların yanıtlarını evrende aramaktır. Bilim, yaşayan bir olgudur ve her geçen gün onlarca bilgi ile ilerlemeye devam etmektedir. Bizler ilerlemekte olan bilimdeki bilgileri güvenilir şekilde sizlere tamamen ücretsiz olarak sunmaktayız.

Neden Maddi Destek İstiyoruz?

 Evrim Işığı ekibi herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin bilimsel bilgi sunmaktadır. Ekipte bulunan kişilerin bu iş dışında herhangi bir işi yoktur. Türkiye’de inanıyoruz ki bilimin gelişmesini isteyen milyonlarca kişi mevcut. Ve şundan da eminiz ki bilim alanında gelişmelere maddi destek sağlayacak milyonlarca kişi var. Bu yüzden bizler bilim anlatıcılığını bir iş edindiğimizden ötürü bağış istemekteyiz. Bizler birer elçi olarak sizlere bilim sunmaktan gurur duymaktayız.

Hedeflerimiz:

 Şüphesiz ki bir nesil sorgulamadan yoksunsa bilimden de yoksundur. Çünkü bilimin temelleri sorgulama ile başlamıştır. Sorgulamak felsefe yapmaktır. Felsefe ise bilimin temelinde yatan ve gelişmesini sağlayan bir olgudur. Bu yüzden bilim öğrenmek ve üretmek isteyen bir toplum veya kişi önce sorgulamayı yani felsefeyi öğrenmelidir. Hedeflerimizin başında yer alan konu “sorgulamayı ve öğrenmeyi aşılamaktır.” Ülkemizi bilim alanında kalkındırmak ve gelecek nesillere çok daha güzel bir Dünya bırakmak en güzel hedeflerden birisidir.

 Evrim Işığı, Moleküler Biyoloji bölümünden katılımcılarla kurulmuştur.

 

 

"Cahillik, daha sıklıkla bilgiyi değil, güveni doğurur; ısrarla şu veya bu problemin bilimle çözülemeyeceğini iddia edenler, çok bilenler değil, az bilenlerdir."

Charles Robert Darwin

Bilim Düşkünlüğü

Bilimsel alanda araştırmalar yapmak, yayınlanan yeni içeriklere ulaşmak ve bunlara hayranlık duymak. Bilimde öğrenilen her bilgi başka bir bilgi için kapı açar. Evrim ışığı olarak bu kapıları birlikte açmak için sizleri davet ediyoruz.

Öğrenme Merakı

Bütün bilim aslında tek bir soru ile başlamıştır: "NEDEN?" Neden sorusunu sormak bilimde ilerlemek için en önemli durumlardan bir tanesidir. Sorgulamak ve soru sormak...

Sorgulamak

Bilim insanlarının buluşlarına imza atan kavramdır "sorgulamak." Şüphesiz sorgulamayan insan yeniliklere ve hatta bilime kapalıdır. Sorgulamayan bilim insanı olamaz.

Geri Bildirim Gönder