Manifesto

İklim krizi, insanoğlunun karşı karşıya geldiği en karmaşık problem. Çözülmesi için ise farkındalık, gelişim ve küresel bir işbirliği gerekiyor.

İklim krizi bizi korkutuyor, endişelendiriyor. Ama neden? Bu kadar endişelenmeli miyiz? Ve dönülmez bir sonun başlangıcında mıyız? Yapabileceğimiz hiç mi bir şey yok? 

Bu büyük ve hayati soruları sormak için bir araya geldik. Bizler iklim krizi, çevre veya sürdürülebilirlik konusunda uzman değiliz. Ancak bu soruların cevapları bizim, dostlarımızın, ailemizin ve dünyadaki tüm canlıların hayatını çok derinden etkileyecek. Bu soruları herkesin anlayabileceği bir dilden sormanın vakti geldi de geçiyor. 

Bize katılın!

Sensiz Olmaz!

Bilinçli tüketen, dünyaya önem veren ve iklim kriziyle ilgilenen sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Podcast belki çok masraflı görünmeyebilir ama emek vererek yaptığımız farkındalık hareketini sizinle paylaşabilmemiz için bir kaynağa ihtiyacımız var. Çünkü arkamızda bu işi devam ettirip büyütebilmek için çalışan bir ekibimiz var. O yüzden sağlayacağınız her türlü destekle bizi büyütür, geliştirir ve mesajımızı yaymamıza yardımcı olur. Maddi destek bir kenara, bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak ya da arkadaşlarınıza, eşinize, dostunuza anlatarak da bizden manevi desteğinizi esirgemez ve bu hareketin bir parçası olursanız çok seviniriz.

Dünya, şu ana kadar yaşam barındırdığı bilinen tek gezegen. En azından yakın gelecekte, türümüzün göçebileceği başka hiçbir yer yok. Evet, ziyaret ediyoruz. Ama henüz yerleşemiyoruz. Beğensek de beğenmesek de, Dünya şu an için yaşadığımız yegâne yer.

Carl Sagan

Neden

Dünyanın ve gelecek nesillerin yüz yüze kaldığı en büyük risk iklim değişikliği. Bilim yıllardır bunu söylüyor… Ama neden? İklim krizi hakkında gerçekten endişelenmeli miyiz? Ve dönülmez bir sonun başlangıcında mıyız? Yapabileceğimiz hiç mi bir şey yok? Bu büyük ve hayati soruları sormak için bir araya geldik. Bu soruları herkesin anlayabileceği bir dilden sormanın vakti geldi de geçiyor.

Nasıl

2 kişiyiz. Her hafta bir konuk alıyoruz. 30 dakikamızı, gelecek yüzyılımızı etkileyecek en önemli meseleye ayırıp, harekete geçme alanlarını farklı konuklarla farklı açılardan ele alıyoruz.

Nereye

Sorduğumuz soruların cevaplarıyla daha çok bilinçleneceğiz, daha az tüketeceğiz ve gelecek nesillere belki bir faydamız dokunacak. Sonuçta hepimiz doğanın bir parçasıyız, içinde yaşamayı da artık öğrenmiş olmalıyız. 1 kişiye bile dokunabilirsek ne mutlu bize. Amacımız dinleyicilerimizin ve takipçilerimizin bilinçli tüketici olmalarını sağlamak, aldıkları politik veya sosyal kararların tüketime ne gibi etkileri olabileceğini göstermek.

Geri Bildirim Gönder