Bu proje, sanatın tarihinde iz bırakmış, başyapıtların hikayelerini, eser sahiplerinden de kısaca bahsederek anlatıyor. 500 bölüm ulaşılması zor bir hedef gibi görünse de, desteklerinizle olmayacak iş değil.

Ortalama 5 dakika uzunluğu ile izleyicinin sıkılmaya başlamadan bitmesi amaçlanıyor ama tabi ilgi alanına girmeyenler için baştan kapatacakları bir içerik. ( Neyse ki ortamda bol miktarda hebele hübele var )

Aslında TV programı olarak tasarlanmıştı ama zaman içinde değişen medya tüketim alışkanlıkları ve şu an bulunduğunuz platformların da yaygınlaşmasıyla, kendi kendini finanse edebileceği düşüncesiyle sizlerle paylaşmak istedim.

Buradan ( https://www.youtube.com/watch?v=F_7PTHVq2yc&list=PL6cRh93jZzpfPeLgAbJF3CHnOpVawLZNb ) hazırdaki diğer 5 bölümü de inceleyebilirsiniz.

1 Kayalıklar Bakiresi - Da Vinci

2 Öpücük - Klimt

3 Yıldızlı Gece - Vangogh

4 Belleğin Azmi - Dali

5 İstanbul Minyatürü - Matrakçı Nasuh

6 Atlar ve Hatlar - Süleyman Saim Tekcan

Eserlerin seçim aşamasında, artık baygınlık verecek kadar sık karşılaşılan yapıtlardan ziyade, eser sahibinin belli bir dönemi ya da dönüm noktası olmasına sebep olabileceklerden ilerlemeyi daha uygun buldum. Bu yüzden örneğin Leonardo Da Vinci için Monalisa değil, Kayalıklar Bakiresi adlı eserini tercih ettim.

Öte yandan örneğin Rönesans dönemi ya da Avrupa kaynaklı eserlerle kısıtlamadan, çağdaş ya da eski dönemlere ait olsa da değişik coğrafyalardan eserler seçmeye gayret ettim.

İlerledikçe görülecektir ki, bir dönemde bir coğrafyada meydana gelen bir gelişme ya da bir akımın, dünyanın bir başka köşesindeki etkisi, bugünkü gibi hızlı bir iletişimin olmadığı dönemlerde bile akıllara durgunluk verici...

Sıra dışı içerikler herkesin hakkı diye düşünüyorum. Buraya "güzel" ya da "kaliteli" yazmak doğru gelmedi. Bu sizlerin takdiri neticede. Ama alışılmışın dışında oldukları kesin öyle değil mi :)

Desteklerinizle daha fazla daha ilginç içerikleri sizlerle buluşturmak niyetindeyim...

Şimdiden teşekkürler.

Bu arada... sayfayı kaydırmaya devam edin... Aşağıda daha ilginç şeyler var :)

Sevgiler...

Burak Bakış

Gerçekten mi?

Son izlediğim diziden...

Aşk'a Değişik 1 Yaklaşım ?

Buraya sadece www.taammudenask.com yazmak istiyorum. Başlıkla olan alakası hakkındaki görüşlerimi sayfaları karıştırırken bulabilirsiniz. Bu olana kadar, diğer sayfalardan 1-2 kırıntı da size kalsa fena mı olur :) Keyifle okursunuz umarım...

Antik Kent 3D Modelleme

Bir süredir aklımın bir köşesinde duran bir proje. Yapılmış örnekleri olmakla birlikte; belki bir film, belki bir VR / AR ya da yepyeni bir tatil köyüne ilham kaynağı olabilecek bir iş... Kuluçkada yani. Ama belli mi olur? Buradan olası bir kontakla bambaşka bir şeye de evrilebilir... İletişim bilgilerim görünüyor mu :)

Un Var Yağ Var

Haber bültenlerindeki siyasi içeriklerin dışında kalan felaket haberciliğinden siz de sıkılmadınız mı? Ben çok sıkıldım! Haydi gelin güzel şeylerden bahseden, izleyenin "iyi ki de böyle bir şeyden haberim oldu" diyeceği içerikleri birlikte üretelim. Profesyonel aktüel çekim için gerekli gereksiz bir sürü malzemem var. Merak edenler için; https://kit.com/BurakBakis/my-equipments

Geri Bildirim Gönder