"Bir şeylerin aktivisti, geleceğin gastronomisti, web geliştirici, ailenizin faşizan anti-sünnetçisi, feminist, geek, düşünce hastası, Chloe's mushy weirdo."

Bir Mart gecesi dünyaya gelen Özgür'ün ilk ismi Ayhan'dır, Özgür ismimi 2015 yılında, topluma bir tepki olarak kendi seçmiştir ve asla kendisinin özgür olduğunu ima etmez. Çocukluğunda içini açtığı ev eşyalarının parçaları ile oynayan Özgür ilk kez bilgisayarlar ile tanıştığından beridir web siteleri geliştirmekle ilgilendi ve bu süreç onun için öğrendiği bir oyundan ibaretti. Elbette tek ilgi alanı yazılım değildi ancak başka ilgi alanlarının da olabileceğinden emin olabilmesi için zamana ihtiyacı olacaktı.

Küçükken kendisine gelecekteki mesleğini soranlara "Bilim adamı olacağım!" şekilde yanıt veren Özgür'ün aklında her zaman uzay; yıldızlar, gezegenler ve fazlası olan Özgür en büyük hayali ise zamanda yolculuk yapmaktı ancak çocukluğunda, bunu asla kimselere söylemedi.

Özgür şu günlerde Gastronomi ve Mutfak Sanatları okumaya karar verdi ancak puanı yetmediği için aşçılık okumaya yeltendi, şimdilerde hâlâ bu sürecin içerisinde. Ha bu arada, çok psikiyatrik rahatsızlıkları da var, o yüzden inzivaya çekilmiş bir hâlde, uyumadığı bir gecenin sabahında bunları yazıyor.

Sen hiçbir işe yaramaz değilsin, seni senden çalan toplumdur.

Tezer Özlü

Geri Bildirim Gönder