Arada Manifesto

Arada fikri uluslararası sanatçıların sanatla sosyal fayda  sağlamak amacıyla biraraya  gelmesi ile oluştu. Sanatın bir terapi yöntemi olarak yaygınlaşması için çalışmaktayız. Bu alanda Uluslararası Festivaller ,sosyal fayda amaçlı projeler , eğitimler yürütmekteyiz. 2011’de oluşturduğumuz yıllık festivale isim olarak Arada’ yı seçtim.

Bu isim   ‘Sabit olmayan ve sürekli hareket eden bir sanat akımı yaratmak’ fikrinden kaynaklandı.

Aradalık aynı zamanda sosyal hizmet ile sanat arasında da benim için önemli bir araştırma alanı oluşturuyor.

İnanıyorum ki sanatsal ve sosyal yapılar akış halindeler ve sürekli değişiyorlar. Zaman, mekan ve kültür gibi faktörlerden etkilenerek, kendi bireysel evrimlerini yansıtarak ‘Arada Manifesto‘  ARADA‘ ın  farklı bakış açılarını bir araya getirerek hayata geçiriyor.

Sosyal projelerde sanatın etkili kullanımını sağlayacak pratik alanlar yaratmak nihai amacı ile sanat disiplinleri ve sosyal bilimler arasında bir köprü oluşturmayı hedefliyoruz.

Curator of ARAda; Serkan Bozkurt

Sosyal Uyum Projeleri

Arada Derneği olarak farklı sosyo-kültürel grupları bir araya getiren sanat ve sosyal uyum aktiviteleri düzenlemekteyiz.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kurumlarla işbirliği içerisinde ortak olarak geliştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimizde sanat aktiviteleri ile sosyal etki yaratmayı amaçlıyoruz.

Festivaller

Arada Disiplinlerarası Sanat Festivali – Ne Arıyorsun? / 2011 Arada Disiplinlerarası Sanat Festivali – Ne Arıyorsun? / 2011 Arada Disiplinlerarası Sanat Festivali – Ne Keşfediyorsun? /2012

Geri Bildirim Gönder