Adana 8000 yıllık tarihi ve bu tarihten miras kalan eserleri, düzenlediği festivalleri, sahip olduğu Uluslararası ölçekte tanınmış Portakal Çiçeği Karnavalı ve bünyesinde barındırdığı kültürel zenginlikleri sayesinde potansiyeli en yüksek turistik destinasyon adaylarından biridir.

Son yıllarda artan ziyaretçi sayısı, Adana ve çevresinde başlatılan devasa ölçekteki arkeolojik kazılar ve bu kazılarda bulunan eşsiz eserler, UNESCO’nun şehrimize gösterdiği ilgi, yapılan başvurular neticesinde alınan başarılı sonuçlar aslında Adana’nın ne kadar büyük şansın eşiğinde olduğunun en önemli kanıtıdır.

Adana’nın barındırdığı yüksek turizm potansiyeli ve bu potansiyeli açığa çıkarma çalışmaları tek başına yeterli olmayacaktır. Bütün bu çalışmaların amacına ulaşabilmesi için tanıtımlarla desteklenmesi gerekmektedir. Biz de Adana sevdalısı genç girişimciler olarak bahsettiğimiz tanıtım gerekliliğine istinaden kurduğumuz web sitemiz ile bütün enerjimizi bu misyona aktarmış bulunmaktayız.

İki buçuk ay önce kurduğumuz web sayfamızı gecemizi gündüzümüze katarak aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde çok kısa bir zamanda en çok kullanılan internet arama motorlarında ilk sayfalara taşımayı başardık. Sürekli artan takipçi sayımız ve web site trafiğimiz sayesinde şimdi daha umutlu ve daha motiveyiz. Fakat sorumluluğumuzun da aynı oranda arttığının da bilincindeyiz. Bu işi tamamen tek kuruş kazanmadan kendi imkanlarımızla yapmaya çalıştık.

Adana şehir merkezi dışında kalan bir çok tarihi ve kültürel mirasa ulaşma ve haklarında bilgi edinme konusunda maalesef zorluklar yaşamaktayız. En büyük gider kalememizi ulaşım, konaklama ve teknik ekipman maliyetleri oluşturmaktadır. Yüksek motivasyonumuza ve bitmeyen enerjimize rağmen maddi yetersizlikler ne yazık ki elimizi kolumuzu bağlamaktadır. Maddi sorunumuzun çözümü konusunda kendisini bu şehre karşı sorumlu hisseden tüm Adanalı dostlarımızdan destek talep ediyoruz.

Adana tanıtım hareketimize katılım gösterip bu yükü bizimle paylaşırsanız hem şehrimize hem de geleceğimize en büyük katkıyı yapmış olacaksınız. Daha umutlu yarınlar için sizden bize destek olmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla

Palmiyeli Sokakların Yalın Ayaklı Çocukları

AdanaGezi.Blog

Amacımız Nedir?

Adana gezi rehberi veya Adana gezi blogu olarak adına her ne dersek diyelim meramımız bu güzel kenti ülkemize doğru tanıtmaktır. Başka da bir derdimiz, tasamız yoktur. Biz yayınlarımızı yaparken siz ise sadece bunları keyifle takip etmeye zaman ayıracaksınız. Akıl bulandırıcı, belirsiz, bulanık bilgiler olmadan her şeyi önünüze net bir şekilde koyma taraftarı olduğumuzdan bu girişimlerimizin taarafınızca değerlendirilip, destekleneceğinden kesinlikle küçücük bir endişemiz bile yoktur ve olmayacaktadır.

Ne yapıyoruz?

Gezilerimizden edindiğimiz deneyimleri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Yaşadıklarımızı, öğrendiklerimizi ve bunların ışığında oluşan tavsiyelerimizi kaleme alarak işinize yarayacağını düşündüğümüz içerikler sunmaya gayret ediyoruz. Bir gezi rehberi şeklinde olmasını sağlamaya çalıştığımız sayfamızın ilginizi çekeceğinden eminiz.

Nasıl Çalışıyoruz?

Sadece Adana merkezi veya Adana ilçeleri değil Türkiye genelinde anlatılabilecek tüm destinasyonları tanıtmaya çalışmak gibi zor ama bir o kadar da keyifli bir misyon benimsedik. Bu misyonun gerekliliklerini yerine getirmeye çalışırken bahsedeceğimiz yerleri görmeden, gezmeden internette bulduklarımızla veya kulaktan dolma bilgilerle içerik üretmeyi asla düşünmedik. Adana Gezi Rehberi adı bile yeterince büyük bir sorumluluk yüklerken Türkiye genelini kapsayacak bir çalışma yapma fikri bu sorumluluğumuzu hataya yer bırakmadan yerine getirme zorunluluğu yaratmıştır. İşte bundan dolayı asla yanlış bilgi vermemeye, gezip görmeden yazmamaya, duyduklarımıza göre hareket etmemeye gayret sarfetmekteyiz.

Geri Bildirim Gönder