Merhaba,

We are the Hippies, psychedelic kültür, seyahat, vegan yaşam, yoga, sürdürülebilir yaşam ve festivaller ana kategorileri olmak üzere çeşitli konularda online yayın yapan aktüel bir blog sitesidir. Kişisel bir blog ile başlayan yayın hayatı artan ilgi ve takipçileri ile birlikte çok yazarlı bir platforma evrilmiştir.

Yıllar önce kişisel bir platfrom olarak yola çıkan “We are the Hippies” 2018 yılı ile kalabalıklaşan bir aileye dönüştü. Güzel de oldu. Yaptıkları işlerle ve yazılarıyla bu platforma her yazar yeni bir renk kattı.

Bu platform herkese bir kapı açıyor; farklı şeyleri keşfetmeye, güzellikleri görmeye, sevgiyi ve üzüntüyü paylaşmaya… Bir şeyleri kurtarmaya çalışmıyoruz ya da onları değiştirmeye. Burası bildiklerimizi paylaştığımız ya da bilmediklerimizi öğrendiğimiz, kendimizi ifade ettiğimiz bir yer. 

Fakir ama kültürlü?

Evet koca bir sistem içinde yaşıyoruz. Dışarı çıktığımızda parasız ne tuvalete gidebiliyor ne de su içebiliyoruz. Hayat çok daha zor ama parasız bir yaşam imkânsız da değil. İşte “fakir ama kültürlü” mottosu da bu noktadan ortaya çıktı.

Günümüzde birçok şeyin alternatifi mevcut. Aslında her zaman vardı ama insanların bunların uygulanabilirliğine inancı pek yoktu. İletişim çağı bazı şeylerin görünürlüğünü de arttırdı. Sosyal medya ve mail üzerinden gruplar kurup, alternatif seçenekler sunuyoruz artık. Otostop çekip, şehir içinde araç paylaşımları yapıyoruz. Takas veya freecycle ile tüketimi aza indirgiyoruz. Sadece eşya değil bilgi ve yeteneklerimizi de takas ediyoruz. Lüks otellerde değil doğanın ortasında çadırımızda kalıyoruz. Yeni bir şey almak yerine elimizdekini dönüştürüyoruz. Aynı zamanda atıklarımızı da azaltıyoruz. Kolektiflerin, sanat galerilerinin, birçok oluşumun ücretsiz etkinliklerine katılıyoruz.

Ve bunların hiçbirisi için tek bir kuruşa gerek yok. Alışkanlıklarınızı değiştirmekten korkmayın ve tembellik yapmayın. Böylesi daha eğlenceli.

Demek istediğimiz, ister parasız yaşayın ister farklı bir hayatınız olsun ama istediğiniz bir seçim olsun. Bir şeyi istediğiniz vakit önünüzdeki tek engel kafanızdaki olumsuz düşüncelerdir.

Destek olabilseniz de olamasanız da sizlere çok teşekkür ediyor ve sarılıyoruz.... 

Geri Bildirim Gönder