Merhaba değerli dostlar,

Resmi olarak elektrik teknikeri, sosyolog ve felsefe grubu öğretmeniyim. Ama bu mesleklerden hiç birini yapma fırsatım olmadı. Hala bir şeyler öğrenmeye devam ediyorum. 2008 yılından itibaren blog yazarlığı yapıyorum. 2017 yılında YouTube üzerinde içerik üretmeye başladım. Gözlüklü İskelet isminde bir oyun kanalım var. 

Bir işte profesyonel olmak çok önemli ama ben bir türlü bunu başaramadım. Hep amatör olarak kaldım. Ama amatör olmanın da güzel yanı var. Her zaman öğrenme isteği, her zaman yeni bir şey ve her zaman o amatör ruh... Elbette hayat bir çizgi filim olmadığı için hep eğlenceli geçmiyor. Hayatımızı bir şekilde idame ettirmemiz gerekiyor. 

Sevdiğim bir işi yapmak istiyorum (milyonlar bunu istiyor) Açıkçası insanlarla birlikte çalışamıyorum. Çalışma hayatı bana göre değil! İçerik üretme işinde profesyonel olmak ve bunu bir iş haline getirmek istiyorum. 

Gayet ciddi olarak şunu söylemek isterim ki, modern dünyada çalışmanın erdem olduğuna inanma yüzünden çok büyük zararlar doğmaktadır ve mutluluğa giden yol, refaha giden yol, çalışmanın örgütlü bir düzen içinde azaltılmasından geçer.

Bertrand Russell

Geri Bildirim Gönder