Ben Enis Akay

Uludağ Üniversitesi Biyoloji Bölümü Hidrobiyoloji anabilim dalında doktora yapmaktayım. Bentik makroomurgasızlarla cebelleşiyorum. Biyolojik izleme konularında çalışıyorum, Su kalitesinin belirlenmesi üzerine kafa yoruyorum. Ayrıca Mollusca özellikle gastropoda grubu sistematiği üzerine uzmanlaşmaya çalışıyorum. 2012 de başladığım lisansüstü deneyimlerimi artık paylaşmam gerektiğini hissettim ve bir instagram hesabı açtım. 

Bana destek olmak için, yukarıdaki "Destek Ol" tuşuna basabilirsiniz veya sayfanın altındaki Kreosus maddi destek kısmından "Destek Ol" tuşuna basabilirsiniz.

Somewhere, something incredible is waiting to be known

Carl Sagan

Kim bu The_hydrobiologist

The_hydrobiologist instagram hesabım, hepinizi takibe bekliyorum. Şimdilik telefonumla fotoğraflar çekiyorum. Özellikle makro fotoğraflar çekmeyi seviyorum. Makro lens alıp daha profesyonel fotoğraflar çekmeyi düşünüyorum. Hesap sadece hobi üzerine değil. Hobi bu işin küçük bir bölümü, fotoğrafların altında fotoğraf hakkında bilgi veriyorum. Kaynak aldıysam kaynağını da belirtiyorum. Bilgiler genellikle kısa ve öz oluyor. Hem İngilizce hem Türkçe paylaşımlar yapıyorum.

Hedefler

Çok büyük hedeflerim yok. Derdim bu zor ülkede bilim üretmek. Bilime destek yok denecek kadar az. Bizim gibi arazi çalışmalarının yoğun olduğu işlerde maddi gelir önem arz etmektedir. Maddi destek oldukça arazi çalışmalarımı arttırıp farklı yerlerden örnekler toplamak ve data biriktirmek ve bunları yayın haline getirmek istiyorum. Bir de destekler doğrultusunda kamera ve mikrofon ekipmanları alıp youtube için de içerik üretmek istiyorum. Bu alanı seçecekler için avantaj ve dezavantajları göstermek istiyorum.

Destek

Bedava içerik tüketmek çok tatlı gelse de emeğin hakkını vermenin önemli olduğunu düşünüyorum. Benim içeriklerim çok geniş kitlelere hitap etmese de kendi çapımda birşeyler üretmeye çalışıyorum. Bilime katkı vermeye çalışıyorum. Belki kansere çare bulamam ama teşhis ettiğim bir türün içeriği bir hastalığa çare olabilir. Bilim biraz karmaşık ilerlediği için her an herşey olabilir :) Bana vereceğiniz her destek benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler

Geri Bildirim Gönder