Tarih Aklı, içinde bulunduğumuz yüzyılın bilgi kirliliği içerisindeki yoğunlukta hem kaybolan tarih aklını oluşturmayı hem de bilgiyi akıl süzgecinden geçirerek okuyucularına tarafsız, güvenilir ve doğru bir şekilde sunmayı amaçlayan bir topluluktur.

İnternet Sitemiz: http://www.tarihakli.com/

Geçmişimiz:

- 2015 Kasım ayında Facebook üzerinde bir tarih grubu olarak çalışmalarımıza başladık.

- 2017 Ocak ayında www.tarihakli.com internet sitemizi yayına açtık.

- 2018 yılında Sosyal Medya hesaplarımızla daha büyük kitlelere ulaşmak için kolları sıvadık.

- Nisan 2019'da ise Tarih Aklı olarak Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından marka tescilimizi gerçekleştirdik.

Şu anki durumumuz:

- İnternet sitesindeki ziyaretçi sayımız, her yıl artmakla birlikte yılın belirli dönemlerinde haftalık 4.600 ile 1.200 arasında dalgalanmaktadır.

- Haziran 2020 itibariyle Facebook'ta 2.200, Twitter'da 5.300 ve yayınımıza yeni başladığımız Instagram'da ise 1000'dir.

Bağışlarınızı Nasıl Değerlendireceğiz?

- İnternet sitemizin arayüzünü geliştireceğiz ve sitemizin varlığını sürdürebilmesi için gerekli ola ödemelerini gerçekleştireceğiz.

- Kitap çekilişleri yaparak insanları kitaplarla buluşturacak ve sosyal medyaya sponsorlu reklamlar vererek sosyal medya hesaplarımızın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacağız.

- Daha fazla kaynağa ulaşarak sizlere daha kaliteli içerikler üretmeye çalışacağız.

- Ürettiğimiz içeriklerin beğenildiğini düşünerek hobi olarak yaptığımız bu işe daha motive bir şekilde sarılacak, daha kaliteli işler yapacağız.

Dünyanın tarihi dünyanın yargısıdır.

Objektif

Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu ve bu nedenle en büyük sorunlarımızdan birinin internetteki bilgi kirliliklerinin olduğu bir çağda bilgiyi sizlere objektif bir kaygıyla aktarıyoruz.

Özgün ve

Kulaktan dolma bilgilerin paylaşıldığı sosyal medyada, popülariteden uzak özgün içerikler paylaşıyoruz ve muhakkak bilginin doğruluğunu kontrol edebileceğiniz kaynakları da gösteriyoruz.

İlgi Çekici

Genel itibariyle "sıkıcı" olarak görülen tarihi, hazırladığımız görsellerle ilgi çekici ve kolay ulaşılabilir hale getiriyoruz.

Geri Bildirim Gönder