2017 yılında ÖSYM'nin sınavlarından biri olan DGS sınavında başarılı olunca ve DGS Nasıl Kazanılır? sorusunu flaneire.com isimli blogumda yazmış ve tecrübelerimi paylaşmıştım. Bu konuda bir çok kişiden çok süper geri dönüşler aldım hatta öylesine -ki kazandığını ve bilmem hangi ildeki üniversitede okuduğunu, bu başarıya da ortak olduğumu söyleyip; beni misafir etmek isteyenler insanlar tanıdım. Videoyu ise 2019 yılında ancak çekebildim zira herhangi bir kameram ve kayıt için kaliteli bir ses kayıt cihazım yoktu. Şimdi tüm bu kayıt elemanlarını iyileştirmek, blogumun yıllık masrafını karşılamak ve daha fazla zaman ayırarak üretkenlik ve eğitim üzerine edindiğim bilgileri paylaşmak istiyorum. 

Blogumda artık daha fazla kitleyi ilgilendiren bilimsel araştırmalar ve deneyler ile ispatlanmış, üretkenlik üzerine eğitim konularını araştırıyor ve yazıyorum. Zamanım ve kaynağım yeterli oldukça video ile daha fazla kitleye ulaşmasını amaçlıyorum. Yakın bir zamanda blogumdaki tüm üretkenlik yazılarını podcast ile de destekleyeceğim. Şu an üretkenlik üzerine paylaştığım yazılar: 

Verimli Ders Çalışma ve Verimli Öğrenme, Bileşik Etki ve Başarının Sırrı, Hedef Nasıl Belirlenir?, Kendin Hakkındaki Fikirler ve Etkileri, Egzersiz ve Beyin İlişkisi: Etkin Öğrenme

Bana bu gibi yazıları yazabilmek, videolar çekip podcastler yayınlayabilmek ve araştırmalar yapabilmek için desteğinizi bekliyorum. Zira kitaplar ve dergiler gerçekten ateş pahası ve DGS yi 28 yaşında kazanıp 30 yaşında halen öğrenci olmak, aile desteği olmadan okumak ve çevreme de katkılar sağlamak, ülkemiz şartlarında beni bazı zamanlar çok zorluyor. Eğer maddi olarak destek sağlayamayacak iseniz en azından daha önce okuyup etkilendiğiniz üretkenlik üzerine yazılan kitapları (-ki bunlar bilimsel deney ve araştırmalar ile desteklenmiş olmalı) ve dergileri gönderebilir misiniz? Buna da gücünüz yoksa geri bildirim ve kaynak önerilerinde bulunun lütfen , çünkü elime geçen ilk fırsatta hepsini değerlendireceğim. 

"Belki sadece senin yardımın sayesinde edindiğim bir bilgi ufacık da olsa hayatına olumlu bir katkı sağlar ve kim bilir belki şaşkın olur sonrası... " 

Teşekkürler. 

flaneire.com | erkan özcan

Nasıl?

Özellikle eğitim ve üretkenlik hakkında yazıp, videosunu çektiğim tüm içerikleri kitap ve dergilerden araştırmalar yaparak yazıyorum. Çünkü anlatacaklarım magazin dergilerinin boş alanını doldurmak için yazılmış kofti motivasyon içerikleri olmamalı. Zira kişisel gelişim gibi şahsi deneyimler yerine üzerinde bilimsel araştırmalar yapılmış ve deneyler ile kanıtlanmış bilgileri, hayatımıza uygulamamız gerektiği inancındayım. Sizce de kişisel deneyimlerin bir parçası olmak yerine bilimsel bir araştırmalardan yararlanarak çözeme odaklı olmak daha akılcı ve üretken değil mi?

Neden?

Bence de. İşte tam da bu nedenle yeni bilimsel bilgiler edinmek için para harcıyorum. Edindiğim bilgileri de sizinle paylaşabilmek ve hayatınıza ufacık da olsa katkı sağlayabilmek için blogumda sizinle yazıp, youtube üzerinden yayın yapıyorum. İçeriklerin daha okunabilir, izlenebilir olması ve kâr amacı gütmemek için hiçbir reklam uygulamıyorum. Beni bu konuda desteklersen daha fazla araştırma yapabilecek kaynak, web sitemin yıllık masrafına ortak ve yeni yazılar yazabilmem için motivasyon sağlamış olursun.

Kim

Destek olamayacak isen en azından bana yeni kaynak önerilerini yazıp, geri bildirimler de bulun. Hiçbir destek bulamasam dahi ben elimden geldiğince yeni yazılar okuyup, paylaşmaya devam edeceğim. Senin, maddi olamasa bile öneri ve geri bildirimde bulunman bana motivasyon sağlayacak; bu alışkanlığımı daha sürdürülebilir kılacak.

Geri Bildirim Gönder