Aslında bu bağımsız gazeteciliği desteklemek için attığınız küçük bir adım. Ancak her ay sunduğunuz bu destek benim aylık maaşımı oluşturacağı için patronsuz gazetecilik mümkün olacak. Kimse patronuma telefon açamayacak. Kimse beni işten kovamayacak. Kimse yazdığım yazının hesabını soramayacak. Geleceğin medyası bu yolla şekillenecek. Siz bu onurlu geleceğin inşasında tuğlası olanlardansınız.

Kreosus üzerinden bu desteği sunan bir okuyucu / izleyici, egemen ideolojinin dayattığı yalanlara ve propagandaya prim vermeyi reddediyordur. Yalnızca öğrenmek istiyordur ve bu yolda gazeteciliğin öneminin bilincindedir. Eğer siz o kişiyseniz bir selam vermeden geçmeyin!

YENİDEN YOUTUBE, TEKNİK EKİPMANA İHTİYAÇ VAR: 

Eylül ayından itibaren Youtube kanalımda yeniden yayınlara başlayacağım. Gündeme ilişkin değerlendirmeler ağırlıklı olacak. Ancak okurlarımın da bildiği üzere cezaevi sürecinde tüm teknik aletlerimi kaybettim. Bu nedenle teknik olarak desteğe ihtiyacım var. Direkt olarak ihtiyacım olan aleti gönderebilecek olan okur da olursa eğer mesajlarını bekliyorum. 

STÜDYOYU BİRLİKTE KURALIM: 

Yayınlar için tek başıma olmayacağım; birkaç gazeteci arkadaşım ile yeni bir projeyi hayata geçireceğim. Yani öyle umut ediyorum, görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni bir yer kiralayacağım ve bilgisayar programları ile faturalar için sponsor olmak isteyen okurlardan gelecek olan dayanışma ile bunu başarabileceğimize inanıyorum.

ÇALIŞANLARI İSTİHDAM ETMEK İSTERSENİZ:

Stüdyoda şimdilik bir asistan ve montaj / ses ile ilgilenecek bir yönetmen ile maaş yöntemi ile çalışacağız. Durumunuz buna müsaitse ve iki çalışandan birini çalışanı ben istihdam etmek istiyorum derseniz eğer bu başlıktan destek sunabilirsiniz. Buradan destek sayısı arttıkça yeni gazeteci arkadaşlarımıza iş alanı açabileceğiz. Ancak sizden ricam, desteğizi kaç ay sürdürebileceğinizi önden belirtmeniz. Çünkü siz birden desteğinizi kestiğinizde çalışanlara "maaşınızı ödeyemiyoruz" demek, malumunuz mağdur eder insanları.

Mesajlarınızı beliyorum, şimdiden teşekkürlerimle!

Bağımsız gazetecilik desteklerinizle mümkün olacak!

Ece Sevim

Geri Bildirim Gönder