Destek Ol butonuna basarak ya da sayfanın en altına giderek bize destek olabilirsiniz.

Neden DUTlab’a destek olmalısınız ?

Bütün projelerimizin ana fikrinde “insanlığın yararına bilim ve teknoloji” anlayışı var. Üniversite öğrencisi olduğumuz için projelerimizi daha ileriye taşımak, daha çok proje yapmak, ve bilimi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğe ihtiyacımız var. 

DUTlab Nedir?

DUTlab, 21.10.2018 tarihinde kurulmuş bilim ve teknoloji ekibidir. Popüler bilim, yazılım, robotik, uzay ve eğitim alanlarında çalışmalar yürütüyoruz.

Projelerimizin yanında #TürkiyeBilimHareketi’ni başlattık. Böylece herkesi bilim ile buluşturmak istiyoruz. 

Hedeflerimiz:

• Karşılaştığımız gündelik problemlere teknolojik çözümler üretmek.

• Türkiye'ye ve Türkçeye bilimsel içerikler ve projeler kazandırmak.

• Bilimi estetik kılıp insanlar arasında popülerleşmesini sağlamak.

Projelerimiz:

Ay Sancak: http://www.aysancak.dutlab.com/

BlueDUT: http://www.bluedut.dutlab.com/

Bilim Şenliği: YAKINDA !

________________________________________

DUTlab: http://dutlab.com/

Hissiyatı ve vicdani telakkiyati, ilim ve fenle besleyip eğiterek toplumun gerçek huzur ve saadetine çalışmak ulvi bir görüştür.

Mustafa Kemal Atatürk

Ay Sancak Projesi

Gündelik hayatta karşılaştığımız bazı temel sorunları bile uzay teknolojilerinin gelişmesi ile çözüyoruz. Buna mutfak malzemelerinden, savunma sanayiye kadar örnek verebiliriz. Biz de Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir!” sözünden yola çıkarak Ay Sancak projemizi, kendi uzay teknolojilerimizi geliştirmek, uzayı keşfedip evrenin yapısı ve işleyişini öğrenmek için bir başlangıç olarak tasarladık. Hedefimiz Dünya’nın uydusu Ay’ı tekrardan keşfedip kullanışlı hale getirmek.

Çelebi Robot

Ay Sancak projemizde, gezegenimizin doğal uydusu olan Ay’a birbiri ile etkileşime girebilecek ve uyumlu çalışabilecek robotlar göndermeyi hedefliyoruz. Bu robotların ilk serisi de Çelebi serisi. Çelebiler ile Ay hakkında kendi özgün keşfimizi yapmak, uzay ve yaşam hakkında bilimsel çalışmalar yürütmek, bilimsel projelerde kullanılmak üzere insanlı görevler için laboratuvar, roket fırlatma ve yakıt ikmal üssü inşa etmek, daha büyük ve kapsamlı görevler için de deneyim kazanmayı hedefliyoruz.

BlueDUT

Türkçe ve ücretsiz telefon uygulamamız BlueDUT ile robotik projelerinize bluetooth ile bağlanabilir 6 farklı kontrolcü ile kolayca kontrol edebilirsiniz.

Geri Bildirim Gönder