Diy Miy , kendin yap projelerini paylaştığım bir YouTube kanalı. 

Marmara Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çoğu zaman evde, doğada bulduklarımı kullanarak kendim bir şeyler yapmaya çalışsam da bazen tablolar, çizimler, seramikten araçlar yapıyorum. Ülkemizde sanat malzemeleri gerçekten bir öğrencinin bütçesini aşar vaziyette. Boya tüplerini defalarca sıkıyor, fırçaların dökülen kıllarına rağmen tuvale devam ediyorum. Tuval fiyatları bir yandan, silikon tabancasının çabucak biten silikon çubukları öte yandan, bir çift taraflı bant bile 4-5 liradan satılırken bir şeyleri kendin yapmak bile insanı zorluyor. Ellerin çalışmaya devam etmesini istiyorum. Bunu seviyorum, hayatım boyunca devam ettirmek istiyorum. Belki bir atölye ile büyütmek. Bunlar büyük hayaller.. Şimdilik sadece küçük adımlarım, ufak el hareketlerim var. Size, en çok izlemenize, yorumlarınıza, fikir ve yönlendirmelerinize ihtiyacım var. Sonra da eğer elinizden geliyorsa ufak bir maddi katkınıza.

Bu kanal sizi tüketimden üretime teşvik etmek için var. Buradayım çünkü kendim bir şeyler yaratmayı seviyorum. Onlara hayal gücü katmayı, kendi beğenime göre tasarlamayı seviyorum. Tablolarla kendimi anlatmak, günlük hayatta ihtiyacım olanlara, evimde bahçemde etrafımda olmasını istediğim şeylere bir mağazadan ulaşmak yerine onları kendim yapmayı seviyorum. Kendin yap projeleri paylaşıyorum çünkü fikirlerimizi paylaştıkça ortaya daha güzel şeyler çıkacağına inanıyorum. 

Siz de yapın, siz de üretin. Yazın, yorumlayın, eleştirin, fikir verin. Hep beraber yaratıcılığımızı ilerletelim. Beraber kendimiz için, doğa için, dünya için, gelecek için 'kendimiz yapalım'. Do it yourself :)

Bu arada kanalımdaki videoları izlemeyi, beğenilerinizi paylaşmayı, kanalıma abone olmayı ve etrafınızdakilere kanaldan bahsetmeyi ihmal etmeyin ki birilerine ulaşalım. Beraber bir şeyler paylaşalım. 

Twitter , pinterest, facebook ve wordpress'te de Diy Miy'i takip edebilirsiniz. Sevgiler, fikirlerle kalın :) 

Kanal linki:

https://www.youtube.com/channel/UCQbZyEKi5BcdYlqdyr33vAA

Doğa için, gelecek için, kendimiz için kendimiz yapalım

Diy Miy

DİY MİY İLE KENDİN YAP

Çöpe gidecek onlarca eşya, doğadan topladığınız araçlar ile ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Tüketimden uzak kalarak, yaratmanın gücüne ve huzuruna vararak ihtiyacınız olan şeylere sahip olabilir, bunları etrafınızdakilerle paylaşabilirsiniz.

İLHAM ALMAK VE İLHAM OLMAK İÇİN

"Doğrultup belimizi kalktığımızdan beri iki ayak üstüne, kolumuzu uzunlaştırdığımızdan beri bir lobut boyu ve taşı yonttuğumuzdan beri yıkan da, yaratan da biziz, yıkan da yaratan da biziz bu güzelim, bu yaşanası dünyada." diyor Nazım Hikmet. Yaratmaktan, üretmekten yana olarak bizim ve çevremiz için işler yaparken geleceği de ellerimizde büyütmek adına geri dönüşüm projeleri, kendin yap fikirleri büyük önem taşıyor. Sadece almak, sadece tüketip çöpe atmak ve bu sıkıntı bu anlamsız dehşiDe boğulmak varken hem dünyayı kirlilikten arındırabilir hem de imkanlarımızı zorlamadan birçok şeyi kensimiz yapabiliriz.

ÜRETEN ELLER İÇİN DESTEK

Marmara Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çoğu zaman evde, doğada bulduklarımı kullanarak kendim bir şeyler yapmaya çalışsam da bazen tablolar, çizimler, seramikten araçlar yapıyorum. Ülkemizde sanat malzemeleri gerçekten bir öğrencinin bütçesini aşar vaziyette. Boya tüplerini defalarca sıkıyor, fırçaların dökülen kıllarına rağmen tuvale devam ediyorum. Tuval fiyatları bir yandan, silikon tabancasının çabucak biten silikon çubukları öte yandan, bir çift taraflı bant bile 4-5 liradan satılırken bir şeyleri kendin yapmak bile insanı zorluyor. Ellerin çalışmaya devam etmesini istiyorum. Bunu seviyorum, hayatım boyunca devam ettirmek istiyorum. Belki bir atölye ile büyütmek. Bunlar büyük hayaller.. Şimdilik sadece küçük adımlarım, ufak el hareketlerim var. Size, en çok izlemenize, yorumlarınıza, fikir ve yönlendirmelerine ihtiyacım var. Sonra da eğer elinizden geliyorsa ufak bir maddi katkınıza.

Geri Bildirim Gönder