Bağımsız, özgür ve alternatif yayınların yaşaması gerektiğini düşünüyorsanız, demokrathaber.org haber sitemize Kreosus.com'un bu sayfasından kredi kartınızla TL olarak bağış yapabilirsiniz. 

Kreosus.com, Demokrat Haber gibi içerik oluşturucuların bağış toplamasını sağlamak için Türkiye'de kurulan bir “kitlesel fonlama” sitesi. Biz de bu sayfa aracılığı ile yayınımızı daha iyi sürdürebilmek için Dünya'nın her yerinden dileyenlerin ekonomik desteğini almayı umuyoruz.

14 Ocak 2011'de "Kendine Demokrat Olmayan Haberler" hedefiyle yayına başlayıp, insanın, doğanın, hayvanların, nehirlerin, yaylaların, vadilerin, balıkların, kuşların, kadınların, gençlerin, yaşlıların, engellilerin, mağdurun, mazlumun, ötekinin, berikinin... herkesin sesi soluğu olmayı hedefledik.

Gösterilene, öğretilene, dayatılana, sızdırılana, verilene, istenilene göre hareket etmedik. Bu zamana kadar gönüllü yazarlarımızın çok sayıda özgün makalesine, gönüllü muhabirlerimizin ana akım medyanın görmezden geldiği konulardaki birçok haberine yer verdik. 

Medya üzerindeki baskılardan biz de payımızı aldık ve sitemize 3 defa Türkiye'den erişim engeli getirildi. Engellenen alan adlarımızda değişiklikler yaparak yolumuza devam ettik. Çünkü, medyanın tek sesli hale getirildiği bu baskıcı ortamda siyasi, ekonomik, her türlü zorluğa rağmen yayına devam etmemiz gerektiğine inandık.

Birçok konuda yetersiz kaldığımızın farkındayız. Bunun en büyük nedeni tahmin ettiğiniz gibi maddi koşullarımız. Her ne kadar Demokrat Haber'deki haber, köşe yazısı, röportaj gibi içerikler okur ve dostlarımızdan gönüllü ve ücretsiz olarak geliyor olsa da, bize gelen içeriklerin düzenlenmesinde, diğer kaynaklardaki içeriklerin yayın ilkelerimize uygun hale getirilip yayınlanmasında mesleği ve geçim kaynağı medya olan bazı arkadaşlarımızın ücretli editörlüğüne ihtiyaç duyuyoruz.

Yayınımızı sürdürebilmek, editörlerimizin maaşlarını ödeyebilmek, daha fazla özgün içerik üretebilmek, okurlarımızı rahatsız eden reklamları azaltabilmek ve daha bir dolu güzel şeyi yapabilmek için ekonomik desteğinize ihtiyacımız var.

Mehmet Göcekli

'Kendine Demokrat' Olmayan Haberler

Geri Bildirim Gönder