14 Ocak 2011'de "Kendine Demokrat Olmayan Haberler" hedefiyle yayına başlayıp, insanın, doğanın, hayvanların, nehirlerin, yaylaların, vadilerin, balıkların, kuşların, kadınların, gençlerin, yaşlıların, engellilerin, mağdurun, mazlumun, ötekinin, berikinin... herkesin sesi soluğu olmayı hedefledik.

Gösterilene, öğretilene, dayatılana, sızdırılana, verilene, istenilene göre hareket etmedik. Bu zamana kadar gönüllü katkı veren dostlarımızın çok sayıda özgün makale ve söyleşisine, gönüllü muhabirlerimizin ana akım medyanın görmezden geldiği konulardaki birçok haberine yer verdik.

Medya üzerindeki baskılardan biz de payımızı aldık ve sitemize 3 defa Türkiye'den erişim engeli getirildi. Davalar açıldı. Engellenen alan adlarımızda değişiklikler yaparak yolumuza devam ettik. Çünkü, medyanın tek sesli hale getirildiği bu baskıcı ortamda siyasi, ekonomik, her türlü zorluğa rağmen yayına devam etmemiz gerektiğine inandık.

Birçok konuda yetersiz kaldığımızın farkındayız. Bunun en büyük nedeni tahmin ettiğiniz gibi maddi koşullarımız. Her ne kadar Demokrat Haber'deki haber, köşe yazısı, röportaj gibi içerikler okur ve dostlarımızdan gönüllü ve ücretsiz olarak geliyor olsa da, bize gelen içeriklerin düzenlenmesinde, diğer kaynaklardaki içeriklerin yayın ilkelerimize uygun hale getirilip yayınlanmasında mesleği ve geçim kaynağı medya olan arkadaşlarımızın ücretli editörlüğüne ihtiyaç duyuyoruz.

Yayınımızı sürdürebilmek ve daha bir dolu güzel şeyi yapabilmek için ekonomik desteğinize ihtiyacımız var.

Bağımsız, özgür ve alternatif yayınların yaşaması gerektiğini düşünüyorsanız, Demokrat Haber sitemize Kreosus.com'un bu sayfasından bağış yapabilirsiniz.

Bize destek olur musunuz?

Saygılarımızla...

Mehmet Göcekli

'Kendine Demokrat' Olmayan Haberler

Geri Bildirim Gönder